Radek Švestka
telefon722 918 848
emailsvestka@salleko.cz

Světlovody Solatube

Světlovody SOLATUBE jsou výjimečným produktem v kategorii ekologických výrobků, jejichž technologie je neustále vyvíjena po více než 20 let. Světlovody využívají fyzikálních vlastností optiky. Díky své unikátní konstrukci přivádí přírodní světlo do tmavých interiérů a šetří tak nejen elektrickou energii ale i Vaše oči.


Vlastnosti světlovodů SOLATUBE:

Salotube
  • nepropouští UV záření
  • šetří elektrickou energii
  • vysoká efektivita přenosu světla – 99,7 %
  • splňují příslušné hygienické a požární normy ČR i EU
  • po odborném nainstalování nevyžadují žádnou údržbu
  • dokáží řešit osvětlení i velmi problematických prostor
  • záruka 10 let, plná funkčnost 20 let a více
  • možnost připojit ventilaci, žárovku a stmívač

Salotube Denní světlo tvoří nezbytnou součást interiéru v domech, bytech či provozních prostorách, avšak ne vždy jsou vnitřní dispozice řešeny tak, aby světlo bylo ideální. Světlovod je revolučním stavebním prvkem pro osvětlení středových podkrovních místností jako schodiště, chodby, toalety nebo na přisvětlení například kuchyně nebo dětského pokoje. Škála technických řešení je opravdu rozsáhlá, což umožňuje provádět instalaci do všech typů střech a konstrukcí. Ke všem řadám můžete nalézt rozsáhlou nabídku doplňku, která rozšiřuje možnosti světlovodu na víceúčelový výrobek.


Produktové řady

Typ světlovodu Průměr Možnost využití Osvětlená plocha Max. délka Ceník
Světlovod 160 DS Ø 250 mm chodby, koupelny, toalety, šatny 8 - 14 m2 6 m 160 DS Ø tuby 250mm
Světlovod 290 DS Ø 350 mm schodiště, chodby, haly, kuchyně, obývací pokoje 14 - 24 m2 9 m 290 DS Ø tuby 350mm
Světlovod 330 DS Ø 530 mm výrobní haly, chodby, schodiště, sklady 24 - 40 m2 11 m 330 DS Ø tuby 530mm

SALLEKO, spol. s r.o Vám nabízí dodávku světlovodů SOLATUBE včetně jejich montáže.

Fotogalerie a Certifikát, který nás opravňuje k montáži světlovodu SOLATUBE
Technologie světlovodů Solatube

Salotube

Technologii světlovodů (známé i jako trubicová střešní okna) Solatube® znám již několik let a pokud investor souhlasí, využívám jejich předností v daném interiéru. Řeší mi bezproblémové denní osvětlení, např. schodišť, bez problematického zásahu do konstrukce střech i následnou údržbu ( oproti střešním oknům). Při užití Solatube® v půdních vestavbách zúročují technologii minimálního narušení tepelné izolace střech, která se projevuje negativně především v parných dnech léta. Prosklené čočky na střechách svými malými rozměry neruší vzhled střech v historických částech měst nebo budov. Tyto pak slouží plnohodnotně současným nárokům bydlení. U solárních světlovodů nelze opomenout úsporu elektrické energie a možnost pěstování květin i tam, kde dosud byly květiny pouze umělé.


Salotube

1. Raybender® 3000

Patentovaná kopule s čočkami zachycujícími sluneční světlo zachytává světlo, které dopadá na kupoli i pod ostrým úhlem.Odráží tepelný potenciál paprsků - nevyhřívá světlovod a tudíž ani interiér, efektivní řešení pro rovnoměrný rozptyl světla v místnostech.


Salotube

2. Reflektor LightTracker™

Vysoce reflexní zrcátko zvyšuje množství zachycených paprsků z okolí, a tím zefektivňuje funkci kopule odráží dopadající paprsky do středu tubusu.


Salotube

3. Materiál Spectralight® Infinity

Tubusy s nejvýkonější odrazivou plochou na trhu,tenká umělá hmota zabraňuje oxidaci, garantujeme perfektní funkčnost výrobku min 20-30let, odrazivost 99,7% z celkového množství dopadajících paprsků, přenáší denní světlo na fenomenální délku 9metrů a více


Salotube

4. Difúze světla

Nepropouští UV záření, optické čočky (difuzéry) umožňují vysoce kvalitní difuzi světla, příjemný design v interiéru.